Учениците от театралната ни група по Национална програма „Заедно в изкуствата и в спорта“, заедно със своя ръководител Емануил Манолов, посетиха Държавен куклен театър – Пловдив, където имаха възможността да се насладят на театралното представление ПУК.
Посещението се превърна в едно истинско вдъхновяващо преживяване за всички участници. Учениците с интерес проследиха историята, впечатлени от актьорската игра, сценографията и магията на кукления театър. Представлението предизвика много емоции, усмивки и размисли у младите любители на театралното изкуство.
След края на спектакъла учениците имаха удоволствието да се срещнат лично с актьорите. Те разговаряха с тях, задаваха въпроси и научиха любопитни подробности за работата зад кулисите, подготовката на представлението и живота на сцената. Срещата беше изключително интересна и вдъхновяваща за всички участници в театралната група.
Подобни инициативи дават възможност на учениците не само да се докоснат до света на изкуството, но и да развиват своята креативност, въображение и любов към театъра.



